Apie projektą
„Lėtinių neinfekcinių ligų prevencija 2023m.”

Projektas, vykdomas Išsėtinės sklerozės draugijos „Feniksai” ir finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės, skirtas skatinti sveiką gyvenseną tarp išsėtine skleroze ir kitomis lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis sergančių asmenų. Jo tikslas – ugdyti fizinio aktyvumo, mitybos ir psichikos sveikatos įgūdžius. Projektas apima edukacines kineziterapijos užsiėmimus, seminarus, nuotolinius mokymus ir internetinius išteklius. Siekiama padėti žmonėms geriau susidoroti su lėtinėmis ligomis, skatinti jų savarankiškumą ir gerinti gyvenimo kokybę.

Trečiaisiais priemonės įgyvendinimo metais tikslinėms sergančiųjų asmenų grupėms bus pateikta fizinio aktyvumo sveikos gyvensenos mokymų programa, susidedanti iš 15 “trumpųjų žinučių”. Taip pat bus organizuoti 6 susitikimai su įvairiais specialistais – kineziterapeutais, gydytoja endokrinologe bei mitybos specialistu bei 4 dviejų valandų trukmės seminarai. Visų šių priemonės įgyvendinimo metu vykdytų veiklų tikslas – formuoti sveikus ir teisingus kasdienius įpročius būnant fiziškai aktyviais ir gana paprastais metodais padėti sau kasdien jaustis geriau ir žvaliau.

Apie projektą
„Lėtinių neinfekcinių ligų prevencija”

Išsėtinės sklerozės draugija „Feniksai“, projektu „Savarankiškumo paslaptys“, nori atverti naujas galimybes visiems asmenims, nepriklausomai nuo jų amžiaus, statuso ar fizinės būklės. Siūlome namų aplinkoje, prisijungus prie šios  internetinės platformos, žiūrėti naudingus pokalbius apie sveikatą ir praktinius užsiėmimus. Sužinoti kaip galima didinti savarankiškumą, plėsti savo galimybių ribas.
Šiandien kiekvienam žmogui svarbu jaustis gerai ir būti sveikam, tačiau visuomenei trūksta žinių kaip galima užkirsti kelią įvairioms ligoms.
Žiūrėdami praktinius patarimus ar pokalbius apie sveikatą sužinosite kaip sėkmingai ugdyti savo fizinius gebėjimus, kokia yra fizinio aktyvumo nauda. Gausite naudingų patarimų, kuriuos galėsite pritaikyti namuose ir kuris padės užkirsti kelią neinfekcinėms ligoms. Būdami fiziškai aktyvūs lavinsite savo fizinius gebėjimus, būsite produktyvūs ir gyvensite visavertį gyvenimą.
Rengti šį dvylikos mėnesių trukmės projektą, skirtą fiziniam aktyvumui ir neinfekcininių ligų prevencijai, mus paskatino pasyvi žmonių nuomonė, mąstymas, kad fizinis aktyvumas, rūpinimasis sveikatas yra tik sportas. Todėl tikimės kad, mūsų projektas bus naudingas ne tik stengiantis išlaikyti funkcinį savarankiškumą, bet ir norint išvengti tam tikrų neinfekcinių ligų išsivystymo. Džiaugiamės galėdami Jums pristatyti praktinius užsiėmimus bei pokalbius apie sveikatą, kurie suteiks daug papildomų žinių sveikatos tema.

Apie projektą
„Savarankiškumo paslaptys“

Išsėtinės sklerozės draugijos „Feniksai“ projektas „Savarankiškumo paslaptys“, startavo 2020 m. gruodžio mėnesį. Norime atverti naujas galimybes visiems asmenims, nepriklausomai nuo jų amžiaus, statuso ar fizinės būklės. Siūlome namų aplinkoje, prisijungus prie šios internetinės platformos, dalyvauti nuotoliniuose ergoterapijos mokymuose ir seminaruose, kurie padės grįžti prie sėkmingo savarankiško įgūdžių lavinimo ir atkūrimo bei produktyvaus ir visaverčio gyvenimo.

Ergoterapija – labai plati sritis, ji suteikia galimybę atlikti įprastas ir kasdienes veiklas, tobulėti ir turiningai leisti laisvalaikį nejaučiant papildomo diskomforto. Užsiėmimai ypač reikalingi pacientams, patyrusiems įvairių galvos smegenų traumų, sergantiems išsėtine skleroze, reumatoidiniu artritu, Parkinsono liga ar turintiems rimtų sužalojimų.

Projekto partneriai

Slide

Apie Ergoterapiją

Asmens / grupių įgalinimas prasminga veikla, siekiant asmens / grupių gerovės, skatinant aktyvumą ir įsitraukimą į prasmingą (-as) veiklą (-as), ugdant reikiamus įgūdžius, įpročius, vaidmenis kasdienėje, mokymosi, darbinėje / profesinėje bei laisvalaikio aplinkose, namuose ir bendruomenėje.

Ergoterapijos srityje taikoma veikla turi būti prasminga. O prasmę jai suteikia paciento ir aplinkinių nuostata vykdomos veiklos atžvilgiu.

Ergoterapijos tikslas – padėti sugrįžti fizinėms, protinėms, socialinėms ir profesinėms paciento galimybėms bei siekti didesnio paciento savarankiškumo kasdienėje veikloje.

Ergoterapija sieka suteikti žmogui galimybę būti maksimaliai savarankiškam ir nepriklausomam nuo kitų ar aplinkos, skatindama įsitraukti į prasmingas, tikslingas veiklas, kurios ugdytų, lavintų ir tobulintų reikiamus įgūdžius ir įpročius visuose gyvenimo aplinkose (situacijose).

 

Ergoterapijoje prasmingą veiklą galima suskirstyti į:

  • Kasdienines veiklas, tokias kaip valgymas, rengimasis, prausimasis;
  • Mokymosi ir darbo veiklas;
  • Bei laisvalaikio veiklas.

 

Žmogus norėdamas atlikti visas šias veiklas turi turėti pakankamus gerus motorinius, sensorinius įgūdžius.  Taip pat svarbios pažintinės funkcijos, socialiniai bei psichoemociniai įgūdžiai. Žmogus įvairias veiklas atlieka skirtingose aplinkose, todėl žmogaus ir aplinkos santykis turi būti tinkamas, ergonomiškas kiekvienam. Atsiradus bet kurio įgūdžio ar funkcijos sutrikimui, gali būti sutrikdytas žmogaus savarankiškumas.  Ergoterapeutas padeda ugdyti naujas, atstatyti prarastas ar sutrikusias funkcijas, įgūdžius, pritaikyti aplinką ar priemones, tam, kad žmogus galėtų maksimaliai savarankiškai gyventi. Ergoterapijoje pradedame nuo nesudėtingų, paprastų užduočių, palengva jos sunkinamos, vėliau pereinama prie sudėtingesnių veiklų ir galiausiai pasiekiama norimo tikslo (savarankiškumo). Visos atliekamos užduotys yra prasmingos, tikslingos žmogui, todėl atliekant tokias veiklas žmogus labiau įsitraukia ir aktyviau siekia tikslo.

 

Ergoterapeutas padeda patyrus įvairias traumas ar susirgimus, turint raidos sutrikimus, įgimtus ar įgytus sustrikimus, taip pat padeda išvengti ar sumažinti riziką atsirasti sutrikimams.

 

Ergoterapeutas dirba su įvairaus amžiaus pacientais – mažais vaikais, paaugliais, darbingo amžiaus žmonėmis bei vyresnio ir senyvo amžiaus žmonėmis. Ergoterapeutai dirba asmens sveikatos priežiūros centruose (ligoninėse, reabilitacijos centruose, poliklinikuose, sanatorijose, dienos centruose, raidos centruose ir t.t.)